Kleszcz Maja

Maja Kleszcz (*13. VII. 1985 Warszawa-) polska wokalistka, producentka muzyczna, autorka muzyki teatralnej i filmowej. Córka Włodzimierza Kleszcza, dziennikarza Polskiego Radia zwanego ojcem polskiego world music.

Maja Kleszcz, czy to na estradzie, czy komponując i grając na deskach teatralnych, zawsze przyciąga charyzmą i unikalnym głosem. Karierę zawodową zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata. Po odejściu z Kapeli, od 2010 wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt incarNations, eksplorujący świat retro-brzmień z pogranicza jazzu i bluesa.

Oprócz specyfiki estradowej, z powodzeniem zajmuje się również komponowaniem muzyki teatralnej oraz filmowej.

W grudniu 2015 podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Boska Komedia” w Krakowie, zdobyła główną nagrodę w kategorii „najlepsza muzyka” za kompozycję do spektaklu „Podróż zimowa” Teatru Polskiego we Wrocławiu. Muzyka skomponowana wraz z Wojciechem Krzakiem do spektaklu „Makbet” w 2019 była nominowana do nagrody „Fryderyk” w kategorii „najlepsza muzyka ilustracyjna”.

Obdarzona talentem aktorskim, gra również w spektaklach m.in. Teatr Narodowy w Warszawie czy Teatr Polski we Wrocławiu. Za całokształt pracy teatralnej w 2019 roku otrzymała Nagrodę Kapituły im. A. Bardiniego i Dyplom Mistrzowski.

Oficjalna strona artystki tutaj

Wykaz kompozycji na stronie wikipedii