Budzyńska Agata

Agata Budzyńska (*10.II.1964 Lubartów – † 22. IX. 1996) tragicznie zmarła  polska poetka, kompozytorka i piosenkarka, pozostawiła po sobie bogaty zbiór piosenek, wierszy, utworów. Wyjątkowe, głębokie teksty i muzyka, wprowadzają słuchaczy w świat liryczny, nastrojowy, oryginalny, niepowtarzalny. Świat, który dotyka odwiecznych wartości takich, jak miłość, przyjaźń, prawda, szczęście, wolność, dom, wiara. Świat, w którym codzienność, zdarzenie, chwila, przeplatają się z pierwiastkami metafizycznymi. Jej utwory to poezja wyśpiewana, poezja wyobraźni i życia.

W swojej twórczości nawiązywała także do wielkich postaci polskiej kultury min. Fryderyka Chopina, Jana Kochanowskiego, Juliana Tuwima, Czesława Miłosza. Czerpała inspirację i komponowała muzykę do tekstów takich poetów jak Krzysztof Kamil Baczyński, Edward Stachura, Halina Poświatowska, Adam Asnyk, Garcia Lorca, czy ks. Jan Twardowski.

Pozostawiła po sobie piosenki, które są grane i śpiewane do dziś. Warto uchronić je przed zapomnieniem, na przekór obecnym modom, chwilowym tendencjom, czy przemijającym kulturalnym trendom.

Więcej informacji o Agacie Budzyńskiej na stronie artystki oraz   pod linkiem